Podnośnik koszowy samojezdny

Samojezdny podnośnik koszowy: warto ułatwiać sobie pracę

Wiele firm szuka uniwersalnych rozwiązań, które pozwolą im osiągnąć jeszcze wyższy poziom konkurencyjności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy oraz zwiększeniu jej efektywności. Nasza propozycja jest oczywista: to samojezdny podnośnik koszowy. Tego typu sprzęt znakomicie sprawdza się zarówno w pracach typowo budowlanych, jak i instalacyjnych, ogrodniczych czy magazynowych. Poznaj jego największe zalety.

Samojezdny podnośnik koszowy: alternatywa dla wózka widłowego?

Zdecydowanie tak! Choć przeznaczenie samojezdnego podnośnika koszowego jest nieco inne, to łatwo można sobie wyobrazić sytuacje, w których z powodzeniem zastąpi on klasyczny wózek widłowy. Mamy tutaj na myśli chociażby prace magazynowe. Dobrze wiemy, że pracownicy lubią chodzić na skróty, czego efektem jest wykorzystywanie popularnego widlaka w roli podnośnika (pracownik staje na widłach i jest podnoszony na znaczną wysokość przez kolegę, by np. zdjąć coś z regału) Takie postępowanie jest nagminne, ale również bardzo niebezpieczne i absolutnie niezgodne z zasadami BHP.

Dysponując samojezdnym podnośnikiem koszowym, przedsiębiorca minimalizuje ryzyko groźnych wypadków na stanowiskach pracy. Ten sprzęt znacznie ułatwia życie pracownikom, świetnie sprawdza się w magazynach, na halach produkcyjnych czy nawet w hangarach lotniczych. Kosz chroni pracownika przed upadkiem ze znacznej wysokości, jednocześnie zapewniając mu komfortowe warunki do wykonywania różnych zadań.

Gdy trzeba wyjechać w teren

Oczywiście samojezdne podnośniki koszowe sprawdzają się nie tylko podczas pracy w pomieszczeniach. Śmiało można je wykorzystywać na placach i składowiskach. Wersje z silnikiem spalinowym, a zwłaszcza z napędem 4x4, są wręcz stworzone do tego, aby wykorzystywać je w najtrudniejszym terenie.

Dzięki podnośnikowi samojezdnemu nie ma już konieczności każdorazowego zamawiania platformy na samochodzie. Kompaktowa maszyna dźwignicowa może być łatwo przetransportowana np. na tereny leśne czy nieużytki lub po prostu tam dojechać (jeśli do pokonania jest niewielka odległość).

Terenowe zawieszenie, w tym opony z głębokim bieżnikiem, gwarantują świetne właściwości jezdne. To z kolei oznacza rozwiązanie częstego dylematu, z jakim spotykają się chociażby firmy energetyczne. Nawet trudny teren nie jest przeszkodą, aby zrealizować zlecenie, w dodatku bez ponoszenia najmniejszego ryzyka.

Napęd spalinowy czy elektryczny?

W ofercie firmy Marut znajdują się samojezdne podnośniki koszowe napędzane silnikami diesla, jak i z napędem elektrycznym. Te drugie, co oczywiste, są przeznaczone głównie do pracy w pomieszczeniach, gdzie ujawniają się ich największe zalety:

  • Bezszelestna praca
  • Brak emisji spalin
  • Znakomita zwrotność

Taki podnośnik możemy więc polecić przedsiębiorcom, którzy posiadają własny magazyn lub też realizują zlecenia budowlane, montażowe i instalacyjne w pomieszczeniach. Zaznaczamy przy tym, że samojezdny podnośnik koszowy z napędem elektrycznym może być także wykorzystywany na zewnątrz, ale tylko na stabilnym podłożu.

Podnośnik napędzany silnikiem wysokoprężnym to już propozycja dla firm realizujących inwestycje na zewnątrz, zwłaszcza w trudnym terenie. Takimi maszynami interesują się przedsiębiorstwa energetyczne i budowlane, ale także firmy alpinistyczne, ogrodnicze czy kominiarskie.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Marut. Oferujemy zarówno sprzedaż, jak i wynajem samojezdnych podnośników koszowych. Po poznaniu Twoich oczekiwań zaproponujemy Ci znakomity sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie.