Wynajem podestów ruchomych

Wynajem podestów ruchomych: czy to się opłaca?

Branże budowlaną i instalacyjną łączy wiele, również to, że działający w nich przedsiębiorcy muszą stale inwestować w urządzenia umożliwiające im utrzymanie konkurencyjności. Nie wszystkie firmy na to stać. Są również sytuacje, gdy zakup np. nowego podnośnika mija się z celem, ponieważ jest on potrzebny tylko do jednorazowej realizacji inwestycji. Wówczas znacznie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z oferty wynajmu podestów ruchomych. Klienci firmy Marut już się przekonali, że to naprawdę się opłaca.

Kiedy warto wynająć podest ruchomy?

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego lepiej jest zdecydować się na wynajęcie podnośnika ruchomego, jest konieczność szybkiej realizacji zlecenia. Załóżmy, że firma została wynajęta do pilnego podwieszenia kanałów wentylacyjnych w nowobudowanej galerii handlowej. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje własnym podestem ruchomym, to jego zakup na ostatnią chwilę może nie wchodzić w grę. Zwłaszcza, gdy firmy na taką inwestycję  zwyczajnie nie stać.

Wówczas można skontaktować się z przedstawicielami Marut. W stałej ofercie posiadamy podesty ruchome na wynajem – zarówno z napędem elektrycznym, jak i z silnikami wysokoprężnymi. Dzięki temu przedsiębiorca może szybko zapewnić sobie urządzenie niezbędne do ukończenia zlecenia, bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu oraz transportu.

A propos transportu. To kolejny argument przemawiający za wynajęciem ruchomego podestu. Nasza firma dostarcza podnośniki prosto na plac budowy, a więc przedsiębiorca nie musi się już tym martwić. Owszem, podest nożycowy po złożeniu ma kompaktową konstrukcję, ale nadal jest na tyle duży, że jego przewiezienie jest możliwe wyłącznie samochodem dostawczym. Nie wszystkie firmy takowym dysponują. Ponadto dochodzą tutaj jeszcze koszty transportu, które w dobie tak wysokich cen paliwa także trzeba brać pod uwagę.

Wynajem podestów ruchomych to znakomite rozwiązanie dla firm podwykonawczych, świadczących usługi w różnych częściach kraju, które nie chcą lub nie mogą zainwestować w zakup własnego urządzenia. Zaoszczędzone środki można przecież przeznaczyć na dalszy rozwój przedsiębiorstwa i gdy będzie ono już dostatecznie konkurencyjne, dopiero wówczas pomyśleć o zakupie podestu ruchomego na własność.

Musimy również wspomnieć o sporej grupie klientów, którzy regularnie korzystają z wynajmu podestów ruchomych. Często są to drobni przedsiębiorcy świadczący proste prace instalacyjne czy wykończeniowe, ale też osoby prywatne, które np. chcą samodzielnie wykonać podbitkę czy przyciąć wysokie drzewa. W ich przypadku zakup podnośnika kompletnie mija się z celem. Jednocześnie wynajęty podest nożycowy gwarantuje znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu niż chociażby drabina.

Zalety wynajmu podestów nożycowych

Z punktu widzenia przedsiębiorcy bezapelacyjnie największą zaletą jest wysoka opłacalność takiej usługi. Wynajęcie podnośnika ruchomego na kilka czy nawet kilkanaście dni zawsze będzie znacznie tańsze niż zakup nowego urządzenia. Coraz więcej firm stara się unikać długoterminowych zobowiązań finansowych i woli zrezygnować z np. leasingu, jeśli urządzenie nie jest absolutnie niezbędne do pracy.

Nie zapominajmy również o bardzo istotnej kwestii: serwisie. Firma oferująca wynajem podestów ruchomych zapewnia sprawność urządzenia, bierze też na siebie wszystkie kwestie związane z jego serwisowaniem. Tym samym wynajmujący nie musi się już tym martwić. Nie ponosi kosztów eksploatacyjnych, nie magazynuje sprzętu, nie organizuje transportu. Jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim opłacalne.

Skorzystaj z naszej oferty wynajmu podestów nożycowych. Skontaktuj się z doradcą firmy Marut i sprawdź, na kiedy możemy dostarczyć Ci odpowiedni sprzęt!

 

Nie jesteś pewien którą maszynę potrzebujesz?

Zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

607 051 051