Podesty nożycowe i podesty ruchome

Ruchome podesty nożycowe: gwarancja komfortowej, bezpiecznej pracy

Wiele prac budowlanych czy instalacyjnych jest prowadzonych na wysokościach. Wykonawcy szukają więc profesjonalnych urządzeń dźwigniowych, które z jednej strony zapewniają maksymalną poziom bezpieczeństwa, a z drugiej są łatwe w transportowaniu i bezproblemowe w montażu. Te wymagania doskonale spełniają ruchome podesty nożycowe, które są dostępne w ofercie wypożyczalni Marut.

Podesty nożycowe z napędem elektrycznym

Te urządzenia znakomicie sprawdzają się w pracach prowadzonych wewnątrz budynków. Napęd elektryczny nie generuje szkodliwych spalin, dlatego podest nożycowy tego typu z powodzeniem może być wykorzystywany w pomieszczeniach zamkniętych, również niemających wydajnego systemu wentylacji. Jednak w sytuacji, gdy podłoże jest dostatecznie utwardzone i stabilne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać podest także podczas prowadzenia prac zewnętrznych.

Podesty nożycowe z napędem spalinowym

Marut oferuje także wynajem podestów ruchowym napędzanych silnikami wysokoprężnymi. Zostały one specjalnie przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych. Mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie podłoże jest nierówne i nieutwardzone – znakomite właściwości jezdne gwarantuje napęd 4x4. Dodatkową stabilizację zapewniają natomiast podpory. Wszystko to sprawia, że podesty nożycowe z silnikiem diesla są najlepszym wyborem dla wykonawców pracujących na zewnątrz, w różnych warunkach pogodowych.

Największe zalety podestów ruchomych

Podest ruchomy, bez względu na rodzaj napędu, jest bardzo uniwersalnym typem podnośnika. Może być wykorzystywany do prowadzenia prac instalatorskich, montażowych, wykończeniowych, konserwacyjnych czy typowo budowlanych.

Niewątpliwą zaletą podestów nożycowych, których wynajem oferuje firma Marut, jest kompaktowa budowa. Mechanizm nożycowy umożliwia łatwe złożenie podestu do wymiarów gwarantujących łatwy transport. Samo rozkładanie urządzenia także nie stanowi najmniejszego problemu.

W naszej ofercie znajdują się podesty nożycowe podnoszące się w pionie, ale dodatkowo wyposażone w wysuwaną platformę. Znacznie zwiększa to zakres prowadzenia robót i poprawia komfort oraz bezpieczeństwo pracownika. Dzięki wysuwowi bocznemu nie ma konieczności częstego przestawiania podestu.

Jaki podest ruchomy wybrać: spalinowy czy elektryczny?

Jest to oczywiście uzależnione od konkretnych potrzeb wykonawcy. Jeśli z góry wiadomo, że prace będą prowadzone wyłącznie wewnątrz budynków, zalecamy wybór podnośnika nożycowego z napędem elektrycznym. Eliminuje to konieczność zapewnienia wentylacji w pomieszczeniu, chroni pracowników przed nadmiernym hałasem oraz potencjalnym ryzykiem wdychania spalin.

Podest nożycowy z silnikiem diesla to z kolei najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy nam przede wszystkim na maksymalnej wydajności oraz pracy w trudnym terenie. W ofercie wynajmu firmy Marut znajdują się podnośniki z platformą roboczą o powierzchni aż do 7 metrów kwadratowych, co umożliwia jednoczesną, wygodną pracę kilku osób lub też zgromadzenie większej ilości materiału. Nie bez znaczenia jest tutaj również znaczny udźwig podestu, wyraźnie przewyższający możliwości podnośnika z napędem elektrycznym.  

Podesty ruchome, zarówno elektryczne, jak i spalinowe, to znakomita alternatywa dla niewygodnych drabin i kłopotliwych rusztowań. Dzięki ofercie wynajmu firmy Marut nie musisz już inwestować we własny podnośnik. Oczywiście proponujemy także sprzedaż podestów ruchomych w bardzo korzystnych cenach. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!