Podnośniki elektryczne

Podnośniki elektryczne: poznaj ich najważniejsze zalety!

Temat elektromobilności regularnie pojawia się w mediach i jest szeroko komentowany. Warto więc wspomnieć, że napęd elektryczny już od wielu lat jest z powodzeniem wykorzystywany w branży maszyn i urządzeń budowlanych. Przykładem są tutaj podnośniki elektryczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Nic dziwnego: te urządzenia mają sporo do zaoferowania, a lista ich zalet jest bardzo długa. Wymieniamy najważniejsze z nich.

Podnośniki elektryczne mogą pracować w zamkniętych pomieszczeniach

Jest to zdecydowanie największa zaleta podestów z napędem elektrycznym. Dzięki temu, że urządzenia nie emitują szkodliwych spalin, z powodzeniem można je wykorzystywać wewnątrz budynków, także tam, gdzie nie ma wydajnego systemu wentylacji. Mamy tutaj na myśli chociażby:

  • Hangary
  • Magazyny
  • Hale produkcyjne
  • Kotłownie
  • Szatnie
  • Budynki wielkokubaturowe
  • Garaże podziemne i naziemne

Podnośniki elektryczne spełniają rygorystyczne normy środowiskowe i BHP. Nie stwarzają ryzyka zatrucia pracowników, dlatego są dopuszczone do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, również w obiektach oddanych już do eksploatacji.

Cicha praca

Cicha to za mało powiedziane. Napęd elektryczny jest praktycznie bezgłośny, co stanowi kolejną, bardzo ważną zaletę takich podnośników. Brak hałasu przekłada się na zdecydowanie wyższy komfort pracy pracowników, którzy nie muszą stosować nauszników ochronnych. Docenia się to po całym dniu roboczym – wówczas pracownicy są mniej zmęczeni, szybciej się regenerują, a to sprzyja terminowej realizacji inwestycji.

Warto wiedzieć, że hałas jest jednym z największych czynników ryzyka, na jakie są narażeni pracownicy branży budowlanej. Ograniczając go inwestujemy w zdrowie ludzi, co jest bezcenne w tak konkurencyjnych czasach i przy obecnej kondycji rynku zatrudnienia.

Uniwersalność

Mogłoby się wydawać, że podnośniki elektryczne mogą pracować wyłącznie w pomieszczeniach, ale to nieprawda. W ofercie Marut znajdują się także urządzenia przystosowane do użytku na zewnątrz, oczywiście pod warunkiem, że podłoże jest stabilne i niezbyt grząskie. Z tego powodu podnośnik elektryczny jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla firmy, która gros zleceń realizuje w pomieszczeniach, ale okazjonalnie jest też wynajmowana do robót zewnętrznych.

Łatwe manewrowanie

Podnośnik elektryczny jest najwygodniejszym urządzeniem dźwigowym. Dzięki efektywnemu napędowi i kompaktowej konstrukcji bardzo łatwo się nim manewruje, co ma duże znaczenie w sytuacji, gdy trzeba wykonać pracę w ciasnym pomieszczeniu. Właśnie dlatego te urządzenia są chętnie wybierane przez właścicieli magazynów, a także firmy realizujące projekty w już eksploatowanych budynkach.

W ofercie Marut znajdują się podnośniki elektryczne bardzo wysokiej jakości, wyposażone w niezawodny napęd. Silnik elektryczny nie wymaga konserwacji, bieżącego serwisowania, co oczywiście przekłada się na znacznie tańszą eksploatację i brak przestojów. To bardzo rozsądny wybór, zwłaszcza dla małych i średnich firm budowlanych, instalacyjnych czy wykończeniowych.

Oferowane przez nas podnośniki elektryczne są wyposażone w funkcję wysuwanego pomostu, znacznie ułatwiającą wykonywanie prac na wysokości. Takie urządzenie stanowi świetną alternatywę dla drabin i rusztowań, zapewniając o wiele wyższe bezpieczeństwo i maksymalny komfort. To bezpośrednio przełoży się na przyspieszenie prowadzonych prac.

Skontaktuj się z przedstawicielem Marut, a dobierzemy dla Ciebie optymalny podnośnik i zaoferujemy bardzo korzystną cenę!