Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe: sprawdź ofertę wynajmu i sprzedaży bardzo uniwersalnych maszyn dźwignicowych

Uniwersalność jest dziś w cenie. Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej i instalacyjnej szukają urządzeń do wielu zastosowań ponieważ to się po prostu opłaca. Inwestując w jedną maszynę można ją wykorzystywać w różnych sytuacjach, tym samym ograniczając koszty eksploatacji i zapewniając przedsiębiorstwu płynność finansową. W ten trend bardzo dobrze wpisują się podnośniki koszowe. Trudno znaleźć drugą tak uniwersalną maszynę dźwignicową. Marut oferuje sprzedaż i wynajem podnośników koszowych, a także profesjonalne doradztwo w doborze urządzenia pod kątem potrzeb klienta.

Szerokie zastosowanie podnośników koszowych

Jak sama nazwa wskazuje, podnośnik koszowy wykorzystuje kosz roboczy, który służy za stanowisko pracy. Zapewnia przy tym spory komfort oraz – to najważniejsze – bezpieczeństwo. W sytuacji, gdy mamy do wykonania zadanie na znacznej wysokości, zawsze najbardziej optymalnym wyborem będzie skorzystanie z podnośnika koszowego. Pracownik czuje się bezpiecznie, nie ponosi niepotrzebnego ryzyka, a to z kolei pozwala mu w 100% skupić się na zleceniu.

Podnośniki koszowe, do niedawna kojarzone głównie z firmami instalacyjnymi i służbami ratunkowymi, obecnie są z powodzeniem wykorzystywane w szeroko pojętej branży budowlanej. Na ich zakup lub wynajem decydują się firmy dociepleniowe, wentylacyjne, wykończeniowe, ogrodnicze czy alpinistyczne. Naprawdę trudno znaleźć drugą maszynę dźwignicową, która oferowałaby równie wysoki stopień uniwersalności.

Podnośnik koszowy znacznie ułatwia m.in.:

  • Podcinanie gałęzi
  • Prace przy słupach energetycznych i telefonicznych
  • Docieplanie i malowanie elewacji
  • Montaż reklam oraz innych elementów na ścianach budynków czy masztach
  • Mycie wysoko zawieszonych znaków, lamp ulicznych, neonów
  • Czyszczenie kominów
  • Prace dekarskie

Jaki podnośnik koszowy wybrać?

Tutaj wszystko zależy od potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Na rynku są dostępne podnośniki koszowe o różnych konstrukcjach, w tym nożycowe (doskonałe do pracy na ograniczonej powierzchni), teleskopowe (bardzo praktyczne, umożliwiają wykonywanie zadań np. w warunkach ciasnej zabudowy) czy samojezdne. Zachęcamy do skontaktowania się z przedstawicielem Marut. Po poznaniu Twoich oczekiwań, dobierzemy dla Ciebie odpowiedni podnośnik w korzystnej cenie.

Wybierając podnośnik koszowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak jakość wykonania, rodzaj napędu oraz możliwość pracy w trudnym terenie. Nie ma sensu inwestować w sprzęt, którego jedyną zaletą jest niska cena zakupu – niemal zawsze takie urządzenia okazują się później drogie i kłopotliwe w eksploatacji.

Podnośnik koszowy: kupić czy wynająć?

Firma Marut oferuje zarówno sprzedaż, jak i wynajem podnośników koszowych. To, na którą opcję powinieneś się zdecydować, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim zastanów się, czy:

  • Potrzebujesz podnośnika na stałe, a może tylko do jednorazowego wykonania zlecenia?
  • Możesz sobie pozwolić na zainwestowanie większych pieniędzy, jednocześnie oszczędzając na późniejszym wynajmie?
  • Masz możliwość każdorazowego transportowania podnośnika na teren realizowanej inwestycji?

Wiedząc to wszystko, znacznie łatwiej będzie Ci podjąć optymalną decyzję. Wynajem podnośników koszowych jest najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy tylko okazjonalnie wykonują prace na wysokości. To także świetny wybór dla osób prywatnych, które np. chcą samodzielnie przyciąć drzewa w ogrodzie czy umyć dachówkę.

Sprzedaż podnośników koszowych to z kolei propozycja dla firm budowlanych i instalacyjnych regularnie realizujących zlecenia wymagające pracy na wysokości, zwłaszcza w trudnych warunkach terenowych oraz na ograniczonej powierzchni.

Nie jesteś pewien którą maszynę potrzebujesz?

Zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

607 051 051