Wynajem podnośników

Wynajem podnośników: bardzo korzystne rozwiązanie, także dla Ciebie!

Nie wszystko trzeba mieć na własność, a bywają sytuacje, gdy jest to wręcz niewskazane. Szczególnie często mamy z nimi do czynienia w branży budowlanej. Na szczęście coraz więcej firm uczy się na wcześniejszych błędach i rezygnuje z brania na swoje barki wieloletnich zobowiązań kredytowych. Zamiast kupować, a tym bardziej leasingować maszyny, po prostu je wypożyczają. To wcale nie jest drogie! Sprawdź ofertę wynajmu podnośników firmy Marut i przekonaj się, że ta opcja naprawdę Ci się opłaci.

Dlaczego wynajem podnośników bywa korzystniejszy niż zakup?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje wolnym kapitałem na zakup maszyny, a jednocześnie nie uśmiecha mu się zaciąganie kredytu, pozostaje mu trzecia opcja – wynajęcie podnośnika. Do niedawna panowało powszechne przekonanie, że to się raczej nie opłaca, ale fakty mówią coś zupełnie innego.

Postawmy się w sytuacji przeciętnego polskiego przedsiębiorcy, który prowadzi niewielką firmę budowlaną. Z racji na bardzo ograniczone możliwości, specjalizuje się w podwykonawstwie na rzecz większych kontrahentów. Właściciel dba o swój biznes, systematycznie go rozwija, ale nadal nie stać go na posiadanie własnego parku maszynowego. Zwłaszcza, że sprzęt dźwignicowy jest mu potrzebny tylko okazjonalnie.

Nasz przedsiębiorca ma wybór: może zaciągnąć kredyt na zakup podnośnika lub go wynająć. To drugie rozwiązanie jest znacznie mniej ryzykowne. Po skończeniu pracy firma po prostu zwraca sprzęt. Nie musi się martwić jego serwisowaniem, magazynowaniem, naprawami i bieżącą konserwacją. Wszystko to bierze na siebie wynajmujący.

Jeśli jednak przedsiębiorca zdecyduje się na zakup podnośnika na kredyt, to owszem, nie będzie ponosić kosztu wynajmu, ale w zamian będzie co miesiąc regulować raty – i to zarówno w czasie hossy, jak i przestoju. Jest to mało komfortowa sytuacja, dlatego coraz więcej firm budowlanych, instalacyjnych czy energetycznych decyduje się na wynajem podnośników.

Wygoda i brak zobowiązań

Wynajem podnośników to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla drobnych przedsiębiorców, ale też dla większych firm, które realizują kontrakty w różnych częściach kraju. Przetransportowanie własnego podnośnika zawsze jest dość kłopotliwe, grozi jego uszkodzeniem czy awarią już na miejscu inwestycji.

Wynajmując sprzęt można tego wszystkiego uniknąć. Gdy zamówisz podnośnik w Marut, dostarczymy go we wskazane miejsce. To my bierzemy na siebie całą logistykę. Jeśli maszyna się zepsuje, wyślemy specjalistów, którzy usuną usterkę. Jeśli będzie to niemożliwe, po prostu dostarczymy Ci nowy podnośnik. Musisz przyznać, że jest to bardzo komfortowe. Naprawdę warto zdjąć sobie z głowy tego typu problemy i skupić się tylko na realizacji zlecenia.

W stałej dyspozycji mamy podnośniki różnego typu, w tym nożycowe, koszowe, z napędem elektrycznym lub spalinowym. Doradzimy Ci wybór optymalnego rozwiązania, które będzie w zasięgu Twojego portfela, a także umożliwi Ci szybkie i bezpieczne wykonanie pracy.

Naszą ofertę kierujemy także do klientów indywidualnych, którzy są zainteresowani wynajęciem podnośnik w celu np. umycia dachu, przycięcia drzew na działce czy montażu anteny/podbitki/elementów ozdobnych na elewacji. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nie ryzykuj pracy na wysokości z drabiny!

Ktoś Ci powiedział, że wynajem podnośników jest bardzo drogi? Jesteśmy przekonani, że uda nam się Cię zaskoczyć. Skontaktuj się z doradcami Marut i zapytaj o indywidualną ofertę dla Ciebie!